UK guide in Polish/ Przewodnik po Wielkiej Brytanii

Just Landed is delighted to announce the availability of our UK-guide in Polish.  The Polish version of guide is dedicated to thousands of Poles moving to Great Britain every year. Between 2004 and 2008 approximately 1.8 million Poles moved to the UK.  This number equals almost the entire population of the Polish capital, just to have a comparison!

As Poland’s economical situation constantly improves and salaries become more comparative to the UK, more and more Polish expats are also moving back to Poland. However, there are still more people moving from Poland to the UK than vice versa.

Przewodnik po Wielkiej Brytanii w języku polskim

Nasz przewodnik po Wielkiej Brytanii teraz dostępny także w języku polskim! Jeżeli przeprowadzasz się na Wyspy, nasze artykuły wyjaśnią ci krok po kroku, jak zacząć nowe życie nad Tamizą. Wielka Brytania to świetnie zorganizowany i otwarty kraj, jednak dla obcokrajowców początki mogą być trudne. Nasz przewodnik ułatwi ci przeprowadzkę.

Polska wersja przewodnika to ukłon w stronę tysięcy Polaków, którzy podejmują wyzwanie i przeprowadzają się za granicę. W latach 2004-2008 do Wielkiej Brytanii wyjechało w przybliżeniu 1.800.000 z nich. To niemal tak, jakby cała populacja Warszawy przeniosła się nad Tamizę! Trudno jednak oszacować, ilu z emigrantów wróciło. Polska nie została znacząco dotknięta przez kryzys gospodarczy, sytuacja ekonomiczna się stale poprawia, a zarobki stają się coraz bardziej porównywalne z brytyjskimi, powoduje to, że wielu z polskich emigrantów powraca do swoich rodzin. Jednak liczba wracających nie jest zbyt duża, a cały czas pojawiają się nowi poszukiwacze brytyjskiego eldorado.

Przeprowadzasz się do Wielkiej Brytanii? Właśnie wróciłeś? Skorzystaj z naszego forum na temat Wielkiej Brytanii, na którym dowiesz się jak się, jak wygląda życie na Wyspach oraz podziel się swoimi doświadczeniami.

You may also like...